Zastřešení ALBIXON BOX – snadná instalace, kterou zvládnete sami

Albixon

05.02.2018

Lucie Krejbichová

Pořídit si bazén a současně jej zabezpečit je vždy krok správným směrem. Společnost ALBIXON přináší možnost, jak svůj bazén zastřešit výrazně rychleji i levněji. ALBIXON BOX je předmontovaná stavebnice v přepravním boxu, ve které najdete všechny potřebné komponenty pro složení kompletního bazénového zastřešení. S přehledným obrázkovým manuálem je sestavení opravdu hračka. U typizovaných modelů je navíc doba dodání pouze v řádech několika málo dnů, čímž se odlišuje od modelů vyrobených na míru. 

Proč ALBIXON BOX

V případě zastřešení na míru je doporučeno myslet na vodní radovánky již v zimě, samotná výroba trvá několik týdnů. Unikátní systém krabicového balení produktu ALBIXON BOX všakumožňuje jednoduchý transport kamkoli po světe během velice krátké doby.

Doba montáže největšího typu zastřešení, se kterým pokryjete až bazén o velikosti 5,01 x 10,6 m, jen zřídkakdy přesáhne tři hodiny. Díky obrázkovému manuálu není sestavení kompletního zastřešení složitým úkolem. Navíc vás bude hřát pocit dobře odvedené vlastnoruční práce.Pokud si s výběrem nejvhodnějšího typu zastřešení lámete hlavu, bazénový specialista společnosti ALBIXON vám vždy rád poradí.

Výhody zastřešení

Pokud stále váháte, zda je zastřešení potřeba, zamyslete se nad bezpečností. Se zastřešením totiž nehrozí neočekávaný pád dítěte či domácího mazlíčka pobíhajícího po zahradě do vody. Kvůli vynalézavým potomkům jsou opatřeny dětskou pojistkou. Příjemnou výhodou je to, že koupací sezóna bude o několik měsíců prodloužena. Voda přes den se v bazénu ohřívá sama pomocí tzv. skleníkového efektu, kdy cenné teplo v noci nikam neuniká.

Co je součástí balení

V balení naleznete vše, co k postavení ALBIXON BOXU potřebujete, tedy profily modulů zastřešení, čtverce polykarbonátové výplně, koleje, veškerý spojovací a kotvící materiál, již zmíněný montážní návod a nýtovací kleště. Pokud chcete, aby vám práce šla lépe od ruky, připravte si vlastní vrtačku, gumové kladívko a elektrické nýtovací kleště.

Jak zvolit vhodný typ a velikost

Obecně platí, že vnější délka zastřešení by měla být aspoň o 10 cm větší než vnější délka bazénu. Pro bazén o vnější délce 600 cm je tedy nutné aspoň 610 cm dlouhé zastřešení. U šířky je to stejné, minimální vnitřní šířka zastřešení by měla být o 10 cm větší než vnější rozměr bazénu. Stačí si tedy zvolit takový rozměr, který vyhovuje těmto dvěma požadavkům.

Mějte ale na paměti, že rovinnost by měla být v toleranci maximálně +/– 2 mm na 1 m délky. V případě vyšší nerovnosti totiž hrozí zhoršení plynulosti posuvu modulů. Zastřešení nelze ukotvit do volně položené dlažby nebo do dřevěného roštu, který není pevně spojen se zemí.

Typy zastřešení

I v případě typizovaného ALBIXON BOXU si můžete vybrat z několika možností zastřešení. Velice oblíbenými modely jsou KLASIK a KLASIK CLEAR. Ačkoli se jedná o modely klasické, jejich design není nikterak fádní ani nudný. Klasika z módy nevyjde nikdy a na každé zahradě bude vypadat skvěle.

Dalšími typy jsou DALLAS DALLAS CLEAR. Oba typy jsou tvořeny elegantními oblouky, které ze zastřešení vytvoří elegantní a sofistikovaný doplněk vaší zahrady. Zaoblené hrany přecházející ve výraznou plochu ve střední části zaručují pohodlné plavání i za nepříznivého počasí. S tímto i ostatními typy zastřešení si budete moci užívat bazénu až sedm měsíců v roce. 

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]