Zima je ideální dobou pro výběr bazénu

Albixon

14.10.2016

Lucie Krejbichová

Nechcete se v létě mačkat na přeplněných koupalištích? Uvažujete o vlastním venkovním bazénu? Zima je ideálním obdobím pro jeho objednání. Výroba bazénu na míru totiž trvá 6-8 týdnů. Pokud s objednáním budete čekat do jara, může být dodací lhůta kvůli velkému zájmu ještě delší. Rozhodnete-li se pro bazén s instalací do země, budete mít dost času vyřídit vše potřebné i s úřady. Během zimních měsíců na vás navíc u prodejců venkovních bazénů čekají zajímavé slevy.

V dnešní době jsou ceny bazénů nesrovnatelně nižší, než tomu bylo kdy dříve, a pro jejich umístění stačí šikovné firmě pár hodin. Pokud o jeho pořízení i vy vážně uvažujete, právě nyní je ideální doba vyrazit na zahradu, najít a změřit vhodné místo a následně se pustit do výběru typu bazénu.

Nejoblíbenější bazény společnosti ALBIXON jsou z materiálu Albistone® v již typizovaných velikostech, a to jak skimmerové, tak přelivové. Nejoblíbenější jsou z toho důvodu, že zákazník ušetří za jiná atypická drahá řešení tím, že si vybere právě typizovaný produkt.

Bazény jsou k dispozici v nejrůznějších tvarech a velikostech. Není problém si nechat zhotovit model na míru do vámi určeného prostoru. Rozsáhlou nabídku skimmerových a přelivových bazénů, bazénů keramických a vypláštěných těžkou fólií vč. příslušenství naleznete na www.albixon.cz nebo na www.bazeny.cz.

Konstrukční řešení bazénu vychází z účelu používání a z vašich ekonomických a prostorových možností. Naopak rozhodnutí o stavbě bazénu s pevnou kostrou ovlivní váš život na řadu let. Bazén se totiž stane nedílnou součástí domu, ať bude na zahradě, ve vlastním pavilonu či v domě.

Pořízení bazénu už v zimě je zárukou včasného zajištění všeho potřebného. Instalace do země je časově náročnější na přípravu, protože jsou nutné výkopové práce. Je dobré se před pracemi poradit s příslušným stavebním úřadem, který vám sdělí vše, co je potřeba vědět.

A v neposlední řadě nejde jen o nákup samotného bazénu a jeho instalaci, kterou budete chtít do prvních teplých dnů zvládnout, ale musíte se také seznámit s konkrétní údržbou. Zvažte také vybavení bazénu nejrůznějšími doplňky, které je možné dokoupit. Hodit se vám mohou schůdky, protiproud, podvodní osvětlení a další bazénové příslušenství, které se, pokud si nějaké vyberete, vyplatí zahrnout už do plánů na výstavbu, aby mohly být v případě nutnosti zabudovány přímo do konstrukce bazénu nebo než se bazén naplní vodou. Dále je dobré myslet i na bezpečnost a tepelné ztráty. Největší tepelné ztráty jsou přes bazénovou hladinu. Tyto tepelné ztráty rapidně sníží použití bazénového zastřešení.

Určitě je potřeba také myslet na následnou péči o bazén a čistou vodu. Společnost ALBIXON ve svém portfoliu nabízí bezchlórovou úpravu vody za pomoci solničky, která pracuje na principu elektrolýzy. Solnička Hidrolife se snadno instaluje do nových i do již postavených bazénů. Pouze se musí dávat pozor na to, aby žebříky, tepelné výměníky, elektrické ohřevy a další příslušenství byly určené pro provoz ve slané vodě.

ALBIXON prodává také wifi modul, kterým lze solničku doplnit a ovládat ji tak na dálku přes internet pomocí webové či mobilní aplikace. Užitečná je také sonda REDOX, která sleduje míru znečištění bazénu a zcela automaticky dávkuje dezinfekci.

Další z možností, jak mít v bazénu čistou vodu bez chlóru, je UV lampa. Ta ale nenahradí chemickou dezinfekci úplně. UV lampa totiž působí pouze na ty nechtěné látky, které společně s vodou protékají skrz účinné prostředí světelného záření v těle zařízení. Z tohoto důvodu je potřeba již v mnohem menším množství, ale stále, doplňovat do bazénu další dezinfekci, která působí na celý obsah vody v bazénu. UV lampa je velice ohleduplná a šetrná k životnímu prostředí. Během úpravy vody totiž nevznikají žádné škodlivé látky.

ALBIXON a. s. je přední českou firmou zabývající se výrobou a montáží bazénů a zastřešení již více než 25 let. Svým zákazníkům dodává také vířivky a bazénové příslušenství. Výrobky vyváží do 70 zemí světa. Vlastní prášková lakovna v Hořovicích je největší svého druhu v Evropě. Díky vlastnímu vývojovému centru, které neustále sleduje nejmodernější trendy v oblasti techniky, designu, bezpečnosti a ochrany životního prostředí, přináší značka ALBIXON na trh kvalitní, inovované a technicky promyšlené výrobky.

https://www.albixon.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]