doblogoo

Další výrobek Daikin získal ocenění Red Dot

Daikin

Publikováno: 14. 05. 2020
Autor: Markéta Rejmonová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Daikin Altherma HPC, konvektor tepelného čerpadla, získal cenu Red Dot 2020 v kategorii Produktový design (výrobků určených pro klimatizování nebo vytápění). Tento konvektor dokáže vytápět i chladit a jednoduše nahrazuje zastaralé radiátory. Lze ho také kombinovat s podlahovým vytápěním.

 

Cenu Red Dot 2020 získala parapetní konvektorová jednotka Altherma HPC, ale v prodeji je také nástěnná a podhledová jednotka. Vybrat si tedy můžete design, který vám bude vyhovovat. Hloubka všech tří typů jednotek je pouhých 135 mm. Právě jejich nový a nadčasový vzhled i jednoduché ovládání jistě hrály roli při získání ocenění.

Partick Crombez, generální ředitel Daikin Europe Heating and Renewables, k tomu říká: „Je nám ctí získat ocenění Red Dot 2020. Dlouhodobě se snažíme nejen zjednodušit užívání a instalaci našich tepelných čerpadel, ale také vylepšit jejich vzhled, aby se hodily opravdu do každého interiéru. A to platí nejen pro naše hlavní produkty, kterými jsou tepelná čerpadla, ale i pro doplňková zařízení typu konvektorů. Všechny naše výrobky jsou výkonné, energeticky úsporné a přitom snižují emise skleníkových plynů z vytápění. Ve společnosti Daikin věříme, že pro udržitelnou budoucnost bude muset být tepelné čerpadlo nakonec instalováno v každém domě v Evropě. A právě tuto naši snahu nabídnout zákazníkům ekologickou a designovou alternativu pro vytápění ocenila porota udělením ocenění Red Dot 2020 v kategorii Produktový design.“

Red Dot je mezinárodní ocenění za design, které bylo poprvé uděleno v roce 1995. Má tři různé kategorie (Produktový design, Značky a komunikace, Koncepce designu). Vítězné produkty jsou vystaveny v muzeu designu Red Dot v Essenu v Německu. Letos bylo v kategorii Produktový design registrováno více než 6500 produktů ze 60 zemí. Tato kategorie se zaměřuje na ocenění nejlepších výrobků v daném roce (na chytré produkty, inovativní apod.). Vítěze vybírá 36členná mezinárodní odborná porota a Daikin Altherma HPC je letos mezi nimi. Od roku 2018 získává Daikin za své výrobky v oblasti vytápění tuto cenu každý rok!

 

 

 
 
Fotogalerie
 
 
Oceněná parapetní jednotka, www.daikin.cz
Stáhnout galeriiStáhnout foto
 
 
Oceněná parapetní jednotka, www.daikin.cz
Oceněná parapetní jednotka, www.daikin.cz
Nástěnná jednotka, www.daikin.cz
Podhledová jednotka, www.daikin.cz
 
 
 

Daikin je významným evropským výrobcem klimatizací, tepelných čerpadel a chladicích zařízení s přibližně 7 600 zaměstnanci v celé Evropě a 10 hlavními výrobními závody (v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Turecku a ve Velké Británii).

Díky více než 90letým zkušenostem s vývojem a výrobou technologií vytápění a chlazení je společnost Daikin lídrem na trhu v oblasti klimatizací i tepelných čerpadel. Daikin VRV a Daikin Altherma jsou nejprodávanější systémy tepelných čerpadel v Evropě a dodnes je dodáno přes 500 000 systémů.

V České republice společnost Daikin vyrábí a prostřednictvím svých obchodních partnerů dodává tepelná čerpadla, zásobníky teplé vody, čističky vzduchu, klimatizační jednotky, fan-coil jednotky, chladicí jednotky – a to jak pro bytové domy, tak pro komerční sféru i pro průmyslové aplikace.

www.daikin.cz

Markéta Rejmonová

Tel.: 739 547 358

E-mail: marketa(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]