S novým tepelným čerpadlem Daikin Altherma 3 R MT je renovace vytápění i připojení FVE hračka

Daikin

06.11.2023

Markéta Rejmonová

Sankce (za provoz starých neekologických kotlů), dotace (na pořízení nových zdrojů), ceny energií i obava o životní prostředí motivují domácnosti k instalaci tepelných čerpadel. Podle vládou schválené aktualizace Vnitrostátního plánu České republiky v oblasti energetiky a klimatu jich má být u nás do roku 2030 instalováno na 1 milion.
Pokud už nyní plánujete výměnu zdroje vytápění a přitom nechcete měnit stávající rozvody a radiátory, můžete sáhnout po nejnovějším, vysokoteplotním tepelném čerpadle Altherma 3 R MT od společnosti Daikin. Hodí se pro rekonstrukce i novostavby, navíc je standardně vybaveno chytrým rozhraním pro využití přebytků z FVE (Smart Grid).

Flexibilita

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 R MT se skládá z nové venkovní jednotky s označením ERRA, kterou lze kombinovat s jednou ze tří různých vnitřních jednotek:
Volně stojící (podlahová) vnitřní jednotka má integrovaný nerezový zásobník teplé vody o objemu 180 l nebo 230 l, takže je ideální volbou pro modernizaci stávajícího kotle. Řeší nejen vytápění, ale také ohřev vody a případně také chlazení. Tento typ vnitřní jednotky má produktovou variantu Bi-zone, která umožňuje řízení dvou nezávislých topných okruhů s různými teplotami, například 45 °C pro deskové radiátory a 35 °C pro podlahové vytápění.
Nástěnná jednotka je kompaktnější a lze ji kombinovat buď s vhodným stávajícím zásobníkem vody (bojlerem), nebo s novým samostatným zásobníkem.
Pokud majitelé domů mají nebo plánují instalovat solární termické kolektory, nebo integrovat do systému druhý zdroj tepla, jednotka ECH2O disponuje nádrží o objemu 300 l nebo 500 l, díky které je možno využít oba tyto zdroje pro ohřev TV i vytápění. S touto jednotkou je možné maximalizovat energetickou účinnost systému vytápění, chlazení a ohřevu vody v domě.
Všechny jednotky Daikin Altherma 3 R MT mají třídu účinnosti až A+++ pro prostorové vytápění. Volně stojící jednotky a jednotky ECH2O mají třídu A+ pro přípravu teplé vody. Tato vysoce účinná tepelná čerpadla mají výstupní teplotu vody 65 °C při venkovní teplotě až −15 °C, což je dostatečné pro fungování se stávajícími vysokoteplotními radiátory i pro ohřev teplé vody pro domácnost. I při poklesu venkovních teplot k −25 °C je zaručena funkčnost těchto tepelných čerpadel, což je důležité zejména v oblastech s tuhou zimou.

Malé rozměry

Při náhradě jakéhokoli spotřebiče v domácnosti může být nedostatek prostoru limitujícím faktorem. V případě tepelného čerpadla Daikin Altherma 3 R MT, které potřebuje pouze malý prostor pro vnitřní i venkovní jednotku, to však není problém. Štíhlá venkovní jednotka se stejně dobře hodí na balkón v bytě jako pod okno u rodinného domu, zatímco každá z vnitřních jednotek je stylová a snadno tak zapadne do interiéru. Volně stojící jednotky i jednotky ECH2O mají malé rozměry a vyžadují pouze minimální plochu podlahy. Tam, kde je prostor ještě více omezený, může být dobrou volbou nástěnná jednotka Altherma 3 R MT.

Nízká hlučnost

Nízký akustický výkon všech tří vnitřních jednotek znamená, že ať si vyberete kteroukoliv z nich a umístíte ji ve svém domě kamkoliv, nebude vás obtěžovat hlukem. Venkovní jednotka musí samozřejmě splňovat hygienické limity pro hluk. „Naše jednotky jsou testované nezávislou laboratoří, proto je na čísla uvedená v technických listech k našim výrobkům opravdu spolehnutí,“ vysvětluje Vladimír Macháček, zodpovědný za oblast prodeje rezidenčních výrobků Daikin.

Snadné ovládání

„Konektivita spotřebičů v domě podporuje pohodlí jeho obyvatel, proto Daikin Altherma 3 R MT přináší řadu chytrých možností ovládání systému – vlastní mobilní aplikací Onecta, nebo možnost napojení na smart home systémy např. od SOMFY.“

Vladimír Macháček ze společnosti Daikin

Daikin je celosvětově významným výrobcem klimatizací, tepelných čerpadel a chladicích zařízení s přibližně 13 700 zaměstnanci a 14 hlavními výrobními závody (v Belgii, České republice, Německu, Itálii, Španělsku, Turecku, ve Velké Británii, Spojených arabských emirátech a Saúdské Arábii). Je také jedinou společností, která nabízí všechny kroky od vývoje technologií, výroby, prodeje a služeb souvisejících s řešením chlazení, vytápění, ventilace a chladírenství.

Společnost Daikin v České republice je součástí Daikin Airconditioning Central Europe, která je dceřinou společností Daikin Europe N.V. V České republice společnost Daikin vyrábí a prostřednictvím svých obchodních partnerů dodává tepelná čerpadla, zásobníky teplé vody, čističky vzduchu, klimatizační jednotky, fan-coil jednotky, chladicí jednotky – a to jak pro bytové domy, tak pro komerční sféru i pro průmyslové aplikace.

https://www.daikin.cz/
Markéta Rejmonová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies