S novým tepelným čerpadlem Daikin Altherma 3 R MT je renovace vytápění i připojení FVE hračka

Daikin

06.11.2023

Markéta Rejmonová

Sankce (za provoz starých neekologických kotlů), dotace (na pořízení nových zdrojů), ceny energií i obava o životní prostředí motivují domácnosti k instalaci tepelných čerpadel. Podle vládou schválené aktualizace Vnitrostátního plánu České republiky v oblasti energetiky a klimatu jich má být u nás do roku 2030 instalováno na 1 milion.
Pokud už nyní plánujete výměnu zdroje vytápění a přitom nechcete měnit stávající rozvody a radiátory, můžete sáhnout po nejnovějším, vysokoteplotním tepelném čerpadle Altherma 3 R MT od společnosti Daikin. Hodí se pro rekonstrukce i novostavby, navíc je standardně vybaveno chytrým rozhraním pro využití přebytků z FVE (Smart Grid).

Flexibilita

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma 3 R MT se skládá z nové venkovní jednotky s označením ERRA, kterou lze kombinovat s jednou ze tří různých vnitřních jednotek:
Volně stojící (podlahová) vnitřní jednotka má integrovaný nerezový zásobník teplé vody o objemu 180 l nebo 230 l, takže je ideální volbou pro modernizaci stávajícího kotle. Řeší nejen vytápění, ale také ohřev vody a případně také chlazení. Tento typ vnitřní jednotky má produktovou variantu Bi-zone, která umožňuje řízení dvou nezávislých topných okruhů s různými teplotami, například 45 °C pro deskové radiátory a 35 °C pro podlahové vytápění.
Nástěnná jednotka je kompaktnější a lze ji kombinovat buď s vhodným stávajícím zásobníkem vody (bojlerem), nebo s novým samostatným zásobníkem.
Pokud majitelé domů mají nebo plánují instalovat solární termické kolektory, nebo integrovat do systému druhý zdroj tepla, jednotka ECH2O disponuje nádrží o objemu 300 l nebo 500 l, díky které je možno využít oba tyto zdroje pro ohřev TV i vytápění. S touto jednotkou je možné maximalizovat energetickou účinnost systému vytápění, chlazení a ohřevu vody v domě.
Všechny jednotky Daikin Altherma 3 R MT mají třídu účinnosti až A+++ pro prostorové vytápění. Volně stojící jednotky a jednotky ECH2O mají třídu A+ pro přípravu teplé vody. Tato vysoce účinná tepelná čerpadla mají výstupní teplotu vody 65 °C při venkovní teplotě až −15 °C, což je dostatečné pro fungování se stávajícími vysokoteplotními radiátory i pro ohřev teplé vody pro domácnost. I při poklesu venkovních teplot k −25 °C je zaručena funkčnost těchto tepelných čerpadel, což je důležité zejména v oblastech s tuhou zimou.

Malé rozměry

Při náhradě jakéhokoli spotřebiče v domácnosti může být nedostatek prostoru limitujícím faktorem. V případě tepelného čerpadla Daikin Altherma 3 R MT, které potřebuje pouze malý prostor pro vnitřní i venkovní jednotku, to však není problém. Štíhlá venkovní jednotka se stejně dobře hodí na balkón v bytě jako pod okno u rodinného domu, zatímco každá z vnitřních jednotek je stylová a snadno tak zapadne do interiéru. Volně stojící jednotky i jednotky ECH2O mají malé rozměry a vyžadují pouze minimální plochu podlahy. Tam, kde je prostor ještě více omezený, může být dobrou volbou nástěnná jednotka Altherma 3 R MT.

Nízká hlučnost

Nízký akustický výkon všech tří vnitřních jednotek znamená, že ať si vyberete kteroukoliv z nich a umístíte ji ve svém domě kamkoliv, nebude vás obtěžovat hlukem. Venkovní jednotka musí samozřejmě splňovat hygienické limity pro hluk. „Naše jednotky jsou testované nezávislou laboratoří, proto je na čísla uvedená v technických listech k našim výrobkům opravdu spolehnutí,“ vysvětluje Vladimír Macháček, zodpovědný za oblast prodeje rezidenčních výrobků Daikin.

Snadné ovládání

„Konektivita spotřebičů v domě podporuje pohodlí jeho obyvatel, proto Daikin Altherma 3 R MT přináší řadu chytrých možností ovládání systému – vlastní mobilní aplikací Onecta, nebo možnost napojení na smart home systémy např. od SOMFY.“

Vladimír Macháček ze společnosti Daikin

100 let společnosti Daikin
Příběh společnosti Daikin vždy utvářely převratné myšlenky, technologické inovace a tým spolehlivých zaměstnanců. Všechno začalo v roce 1924, kdy mladý japonský inženýr Akira Yamada společně s 15členným týmem založil v Ósace podnik na výrobu leteckých chladičů. Dnes, o 100 let později, dodává skupina Daikin Industries Ltd. na světové trhy produkty pro vytápění, chlazení, ventilaci, čištění vzduchu a chladírenství. Více než 96 000 zaměstnanců ve 173 zemích neustále vyvíjí špičkové technologie pro nízkouhlíkové vytápění a chlazení i pro náš maximální komfort. Ve fiskálním roce 2022 (1. dubna 2022–31. března 2023) dosáhl celosvětový obrat skupiny Daikin 28,2 miliardy eur.

O společnosti Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic spol. s r.o.
V České republice společnost Daikin vyrábí a prostřednictvím svých obchodních partnerů dodává tepelná čerpadla, zásobníky teplé vody, čističky vzduchu, klimatizační jednotky, fan-coil jednotky, chladicí jednotky – a to jak pro bytové domy, tak pro komerční sféru i pro průmyslové aplikace.

https://www.daikin.cz/
Markéta Rejmonová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies