Hrátky se spreji Primalex: váza ze zavařovací sklenice

Primalex

28.03.2023

Barbora Blahnová

Zavařovací sklenice nabízejí mnohostranné využití nejen v kuchyni. Můžete si z nich vyrobit třeba svícen, vázu nebo stojan na štětce či tužky. Stačí je nastříkat spreji Primalex! Vyzkoušejte barevné křídové spreje a vytvořte efekt patiny. Nebo barevný odstín kombinujte s jemnými třpytkami.

Veselé barevné kombinace

Na výrobu barevné vázy budete potřebovat jen větší zavařovací sklenici (ideálně s vylisovaným nápisem nebo reliéfem), ochranné rukavice, brusnou houbu a Primalex barvy ve spreji s křídovým efektem. Na výběr je až 14 jemných vintage odstínů. My jsme například zvolili kombinaci tyrkysové a béžové. Na finální vrstvu pak můžete použít matný lak ve spreji nebo sprej se třpytkami. 

Třpytky nebo patina?

Zavařovací sklenice musí být čistá, suchá a zbavená mastnoty. Křídový sprej Primalex nejprve důkladně protřepejte. Pokud chcete vyzkoušet efekt patiny, nastříkejte zvoleným odstínem jen spodní polovinu sklenice. Barvu aplikujte rovnoměrně ze vzdálenosti 20–30 cm v ucelených pásech a tenké vrstvě. Na vrchní část pak použijte jiný odstín (např. tyrkysový). Barvu nechte zaschnout přibližně 5–10 minut. Pak sklenici lehce zbruste pomocí brusné houby. Docílíte tak efektu patiny, který nejlépe vynikne na místech s vylisovaným reliéfem. Na závěr barvu zafixujte pomocí Primalex matného laku ve spreji.

NÁŠ TIP: Spreje Primalex výborně přilnou na různé druhy povrchů. Navíc se velmi snadno aplikují, rychle schnou a vytvářejí povrch odolný vůči mechanickému poškození i vnějším povětrnostním vlivům. Jsou vhodné nejen k dekoračním účelům, ale také jako ochranná vrstva u nelakovaných i lakovaných povrchů.

Pokud máte rádi třpytky, můžete další sklenici celou nastříkat jednou barvou. My jsme se rozhodli pro šedofialový odstín. Barvu aplikujte ve 2 vrstvách. Pak použijte Primalex sprej se třpytkami, který opět nanášejte ve 2 vrstvách s rozestupem 5–10 minut. Vybrat si můžete zlaté, stříbrné nebo barevné třpytky.

U jedné nezůstane

Díky sprejům Primalex můžete experimentovat s barevnými variacemi a kombinovat různé výtvarné techniky. Určitě tak nezůstanete pouze u výroby jedné sklenice. V domácnosti se pro ně navíc najde různé využití. Můžete je použít například jako vázu na čerstvé jarní květiny nebo jako stojan na tužky, štětce či líčidla. Stanou se tak nepostradatelným doplňkem téměř do každé místnosti.

Návod, jak vyrobit vázu ze zavařovací sklenice

Základem sortimentu značky Primalex jsou malířské nátěry, které si získaly oblibu jednoduchou aplikací, velkým výběrem druhů a především trvale stabilní kvalitou, která je vedle vlastní laboratoře kontrolována také organizací ITC Zlín. Primalex je jednou z mála značek, jež zavedla certifikaci podle systémů ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001 společně, a získala tak Zlatý certifikát pro integrovaný systém řízení. Obdržela také mezinárodně uznávané certifikáty IQNet. Primalex dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky a barvy na kov i dřevo. Disponuje sítí více než 400 tónovacích center pro tónování nátěrových hmot. Ta je nejširší v rámci České i Slovenské republiky s ideální dostupností pro spotřebitele ve všech regionech. Primalex je držitelem mezinárodního ocenění Superbrands a řadí se tak mezi nejlepší a nejsilnější značky ve svém oboru.

http://www.primalex.cz/
Barbora Blahnová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies