Jak poznat dobrou instalační firmu na tepelné čerpadlo

Daikin

07.03.2024

Markéta Rejmonová

Odborníci na tepelná čerpadla se zkušenostmi ze zákaznického servisu se shodují, že pro koncového zákazníka je zcela zásadním momentem, kdy jde doslova o všechno, už výběr instalační firmy. Ta navrhuje vhodný typ tepelného čerpadla a pak provádí jeho montáž. Obojí musí být uděláno dobře, aby nový systém vytápění fungoval, jak má. Jak ale dobrou instalační firmu poznat? Má všech 5 P.

  1. Přijede se podívat osobně. Aby mohl být doporučen vhodný typ, model a výkon tepelného čerpadla, musí si montážní firma na místě se zákazníkem ověřit: tepelné ztráty domu (z projektu, z prohlídky na místě, z několika ročních vyúčtování za elektřinu a plyn), stav otopné soustavy, na níž se má tepelné čerpadlo připojit, i situaci v kotelně, ale samozřejmě také očekávání zákazníka (ohledně tepelného komfortu, na jaký je zvyklý, a potřeby teplé vody v domácnosti).
  2. Projde s vámi navržené řešení. Prodejce z montážní firmy by měl být připraven vysvětlit, jaké řešení navrhuje a proč. Měl by být schopen zodpovědět technické dotazy a předložit dokumenty k navrhovanému produktu (např. technický list). Měl by se kladně stavět také k otázkám servisu.
  3. Produkt od renomovaného výrobce. V případě tepelných čerpadel se úplně nevyplácí rozhodovat se jen podle ceny. Ano, i levný čínský výrobek od neznámé značky, která u nás nemá oficiální zastoupení, může dobře fungovat (na začátku), ale co když se něco pokazí později? Kdo drží záruku? Kdo zajistí dostupnost náhradních dílů?
  4. Proškolení. Firma je na montáž tepelných čerpadel proškolená výrobcem čerpadla a může to doložit platným certifikátem.
  5. Příklady referencí. Firma má za sebou už nějakou historii zakázek. Je schopna vám reference ukázat (například na svých webových stránkách), případně má i nějaká zákaznická hodnocení na internetu (třeba na Google, Refsite nebo podobných službách).

„Ze všeho nejdůležitější je důvěra. Prodejce z instalační firmy ve vás při osobním kontaktu musí vzbudit pocit důvěry. Navázat takový vztah na dálku od počítače nebo z call centra, to úplně nejde.“

„Boom tepelných čerpadel v uplynulých dvou letech s sebou přinesl i částečnou ztrátu důvěry v čerpadla. Je to způsobeno jednak tím, že se vyrojila velká spousta nových a někdy bohužel ne dostatečně kvalifikovaných instalačních firem, ale i ty osvědčené bojovaly s vlastní kapacitou kvůli obrovskému množství zakázek. Teď už je situace klidnější, tepelná čerpadla jsou skladem a instalační firmy mají opět prostor věnovat se všem zakázkám s náležitou péčí.“

Jan Cvik, Residential Lead Management Coordinator ve společnosti Daikin

100 let společnosti Daikin
Příběh společnosti Daikin vždy utvářely převratné myšlenky, technologické inovace a tým spolehlivých zaměstnanců. Všechno začalo v roce 1924, kdy mladý japonský inženýr Akira Yamada společně s 15členným týmem založil v Ósace podnik na výrobu leteckých chladičů. Dnes, o 100 let později, dodává skupina Daikin Industries Ltd. na světové trhy produkty pro vytápění, chlazení, ventilaci, čištění vzduchu a chladírenství. Více než 96 000 zaměstnanců ve 173 zemích neustále vyvíjí špičkové technologie pro nízkouhlíkové vytápění a chlazení i pro náš maximální komfort. Ve fiskálním roce 2022 (1. dubna 2022–31. března 2023) dosáhl celosvětový obrat skupiny Daikin 28,2 miliardy eur.

O společnosti Daikin Airconditioning Central Europe – Czech Republic spol. s r.o.
V České republice společnost Daikin vyrábí a prostřednictvím svých obchodních partnerů dodává tepelná čerpadla, zásobníky teplé vody, čističky vzduchu, klimatizační jednotky, fan-coil jednotky, chladicí jednotky – a to jak pro bytové domy, tak pro komerční sféru i pro průmyslové aplikace.

https://www.daikin.cz/
Markéta Rejmonová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies