Jak vyrobit noční stolek z chlebníků

Balakryl

22.06.2023

Michaela Čermáková

Věřili byste, že ze dvou dřevěných chlebníků lze vyrobit praktický odkládací stolek? Obejdete se přitom bez složitého vyměřování a řezání. A díky vodou ředitelným nátěrům Balakryl, které rychle schnou, to hravě zvládnete za jeden den. Krycí barvy navíc stolku dodají eleganci ve skandinávském stylu.

Co budete potřebovat

Pokud vám doma zrovna žádné chlebníky nepřebývají, můžete je zakoupit v obchodě s doplňky do domácnosti nebo na internetu. Dále budete potřebovat čtyři dřevěné nábytkové nohy (k dostání v obchodech s nábytkem), brusnou houbu, krycí pásku, pracovní rukavice, vruty, vrtačku, plochý štětec (vel. 1,5″), plochý malířský štětec, krycí barvu Balakryl UNI, lak Balakryl Sportakryl a lepidlo na dřevo.

Chlebníky nejprve natřete

Dříve, než se pustíte do natírání, musí být povrch chlebníků suchý, čistý a odmaštěný. Dřevo lehce zdrsněte pomocí brusné houby. Boční strany a obě úchytky pak zakryjte maskovací páskou. Krycí barvu Balakryl UNI důkladně promíchejte a přední stranu chlebníku včetně dvířek natřete pomocí plochého štětce. My jsme zvolili světle šedý odstín. První vrstvu nechte zaschnout přibližně 2 hodiny, poté ji lehce zbruste a aplikujte druhou vrstvu nátěru.

NÁŠ TIP: Univerzální krycí nátěry Balakryl UNI můžete vybírat z hotových odstínů nebo si je nechat natónovat až do 20 000 barev. Noční stolek tak pohodlně sladíte s ostatními doplňky v interiéru. Tyto vodou ředitelné barvy také nezapáchají, rychle schnou a mají atest na dětské hračky i pro styk s potravinami.

Inspirace severským stylem

Během schnutí začněte s natíráním dřevěných nohou. Použít můžete jiný odstín nátěru Balakryl UNI, nebo tyto plochy nechat v odstínu dřeva. V tom případě doporučujeme zvolit bezbarvý akrylátový lak Balakryl Sportakryl, který přírodní vzhled dřeva krásně zvýrazní. Navíc vytvoří velmi odolný a omyvatelný povrch, který se snadno udržuje. Lak důkladně rozmíchejte a neředěný ho aplikujte ve dvou vrstvách s odstupem přibližně 2 hodiny. Poté odstraňte krycí pásku a natřete zbylé části nočního stolku – úchytky a odkládací plochu. Boky chlebníků a dřevěné úchytky předtím opět oblepte krycí páskou.

Sestavení nočního stolku

Jakmile budou všechny vrstvy nátěrů suché, můžete se pustit do sestavení stolku. Nábytkové nohy přišroubujte po dvou na boční stranu obou chlebníků. Pomocí malířského štětce naneste lepidlo na dřevo po celém obvodu zadní stěny prvního chlebníku a druhý na něj opatrně položte. Až lepidlo zcela zaschne, můžete noční stolek postavit nohami na zem. Na jeho horní desku lze odkládat knihy nebo postavit stolní lampičku či květináč. Vnitřek zase poslouží k ukládání drobných kusů oblečení, knih, kosmetiky i dalších nezbytností.

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let minulého století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Raketový start zaznamenaly v roce 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala velkou oblibu u zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla společnosti PPG.

https://www.balakryl.cz/
Michaela Čermáková

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies