Jan Becher Pernod Ricard daruje 2500 litrů dezinfekce

Jan Becher Pernod Ricard

27.03.2020

Markéta Topolčányová

Společnost Jan Becher Pernod Ricard daruje městu Karlovy Vary a jeho organizacím, stejně jako i dalším místním dobročinným organizacím, 2500 litrů dezinfekce Anti-COVID. Pro zjednodušení a urychlení celého procesu firma nakoupila již hotovou dezinfekci u svého dlouholetého dodavatele, největšího výrobce lihu v Česku. Na první pohled jednoduchou výrobu nedostatkové dezinfekce totiž komplikuje využití lihu zatíženého spotřební daní. Prostředek Anti-COVID se vyrábí podle receptury Světové zdravotnické organizace.

„Pomoc mateřskému městu je pro nás povinností. Udělat však z našeho lihu, který podléhá spotřební dani, líh denaturovaný, ze kterého se spotřební daň neplatí, je složitý a zdlouhavý proces. Dezinfekce je nedostatek, proto jsme museli jednat rychle. Místo snahy o výrobu vlastního denaturovaného lihu jsme se rozhodli soustředit na nákup a distribuci již hotové dezinfekce Anti-COVID,“ říká Tomáš Bryzgal, ředitel výrobního závodu Jan Becher Pernod Ricard. Přípravek na dezinfekci rukou Anti-COVID mohou vyrábět vybrané české firmy díky zvláštnímu povolení od Ministerstva zdravotnictví ČR.

„Městu Karlovy Vary jsme dnes věnovali 2000 litrů dezinfekce pro potřeby města a jeho organizací. Dalších 500 litrů darujeme týmu dobrovolníků, kteří se postarají o distribuci například do domovů pro seniory či do lékáren,“ dodává Bryzgal.

„Děkujeme společnosti Jan Becher Pernod Ricard za darovanou dezinfekci. Karlovy Vary jsou domovem nejen Becherovky, ale i desítek jejích zaměstnanců továrny a muzea. V této těžké situaci se zvedla ohromná vlna solidarity, která nám pomáhá poskytovat nezbytné ochranné pomůcky a dezinfekci. Velmi za to děkujeme a ihned vše distribuujeme tam, kde je to nejvíce potřeba,“ říká Andrea Pfeffer Ferklová, primátorka města Karlovy Vary. „Dezinfekce od společnosti Jan Becher Pernod Ricard pomůže našim dobrovolníkům, kteří zajišťují nákupy pro karlovarské seniory a pomáhají lidem umístěným v karanténě, městské policii, pečovatelkám v domovech pro seniory, řidičům městské hromadné dopravy a spoustě dalším,“ dodává.

Mezinárodní skupina Pernod Ricard pomáhá po celém světě. V domovské Francii, ve Švédsku, Spojených státech, Španělsku nebo v Indii daruje alkohol na výrobu milionů lahviček dezinfekce nebo ji přímo vyrábí ve svých závodech.

O společnosti Jan Becher Pernod Ricard

Jan Becher Pernod Ricard je společnost s českými kořeny a celosvětovou působností. Je součástí francouzského koncernu Pernod Ricard, druhého největšího výrobce destilátů a vína na světě. V České republice zaměstnává na 130 zaměstnanců. Vlajkovou lodí společnosti je ikonický bylinný likér Becherovka, který vyrábí v Karlových Varech a vyváží do více než 40 zemí světa.

Na českém trhu distribuuje Jan Becher Pernod Ricard více než 50 prémiových světových značek alkoholu jako například Jameson, Beefeater, Havana Club, Absolut, Ballantine’s, Chivas Regal, Martell, Olmeca, Malibu, G.H. Mumm, Perrier-Jouët a mnohé další.

Kořeny společnosti sahají do roku 1807, kdy byla zahájena výroba a prodej bylinného likéru Becherovka. O největší rozvoj a věhlas rodinné firmy se zasloužil Jan Becher, kterého považujeme za zakladatele společnosti. V roce 1867 nechal postavit moderní továrnu, ve které se dnes nachází Návštěvnické centrum Becherovka.

Společenská odpovědnost je jednou z hlavních oblastí firemní strategie Jan Becher Pernod Ricard. Společnost se významně podílí na osvětě zodpovědné konzumace a podporuje také projekty spojené s ochranou životního prostředí. Je členem Unie výrobců a dovozců lihovin (UVDL) a Asociace společenské odpovědnosti (A-CSR). Další informace o společnosti a značkách naleznete na stránkách www.pernod-ricard.cz.

O společnosti Pernod Ricard Slovakia

Pernod Ricard Slovakia je rovněž součástí nadnárodního francouzského koncernu Pernod Ricard. Společnost vznikla v roce 2014 přeměnou ze společnosti Jan Becher Slovensko, která má své kořeny v České republice jako výrobce tradičního bylinného likéru – Becherovky. Slovenko se tak v rámci Pernod Ricard začlenilo k ostatním distributorským zemím, které v názvu společnosti nesou jméno své krajiny.

V současné době distribuuje Pernod Ricard Slovakia na slovenský trh více než 40 známých světových značek alkoholu. Mezi ně patří například Becherovka, Absolut, Jameson, Ballantine’s, Chivas Regal, Ararat, Havana Club, Beefeater, Martell, Olmeca, Malibu, champagne G. H. Mumm, Perrier-Jouët, prémiový likér Cordial, aperitiv KV14 a mnoho dalších renomovaných značek alkoholu. Více informací naleznete na www.pernod-ricard.sk.

http://www.pernod-ricard.cz
Markéta Topolčányová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies