Najděte si ideální chladničku s mrazničkou

AEG

21.02.2019

Lucie Krejbichová

Vyberte si chladničku s mrazničkou, která splní všechny vaše potřeby. Při hledání nového spotřebiče je třeba zvážit několik důležitých faktorů – jaké potraviny nejčastěji skladujete a jak velká je vaše domácnost.  Přečtěte si tipy praktického průvodce AEG pro koupi a najděte si ideální kombinovanou chladničku podle svých představ.

Potraviny

Důležité je ujasnit si, co nejvíce budete v chladničce skladovat. Pokud čerstvé ovoce a zeleninu, hledejte chladničku s velkými zásuvkami i na objemnější kusy. Pokud nakupujete hodně čerstvých potravin, zaměřte se na modely, která nabízí větší chladicí prostor (např. model RCB83724MX). Milovníci masa a ryb jistě ocení, když má daný model extra zásuvku s nižší teplotou, kde zůstanou ingredience déle čerstvé (např. model RCB83724MX).

Všímejte si také dalšího vybavení, například o polici na láhve či přizpůsobitelné přihrádky dvířek, zaměřte se i na vestavnou vinotéku. Některé chladničky s mrazničkou amerického typu jsou vybaveny i dávkovačem ledu na dvířkách (např. model RMB86111NX).

Prostor

U značky AEG najdeme modely s různou výškou, šířkou a hloubkou. Nejčastější variantou jsou kombinace, kdy jsou chladnička a mraznička umístěny nad sebou se samostatnými dvířky. Vybírat lze s mrazničkou dole (např. model RCB63326OX) nebo nahoře (např. model RDB72721AX). Často se také setkáváme s vestavnou variantou, kdy je spotřebič ukrytý za dekorativními kuchyňskými dvířky sladěnými se zbytkem kuchyně. Zabudovat lze chladničku kombinovanou s mrazničkou i samostatnou chladničku a mrazničku.

Kapacita

Objem chladniček s mrazničkou je udávám v litrech. Modely s kapacitou 100-150 l jsou optimální pro jednočlenné až dvoučlenné domácnosti. Pro tří až čtyřčlennou rodinu jsou ideální modely s kapacitou 150-250 l. Spotřebiče, které mají objem větší než 250 l jsou skvělou volbou pro velké a vícečetné domácnosti.

Náš tip: Dbejte na to, aby v chladničce i mrazničce zůstalo dostatek prostoru pro cirkulaci vzduchu kolem potravin, což je nezbytným předpokladem pro účinné chlazení.

Electrolux je přední světová společnost vytvářející spotřebiče, které již více než 100 let formují život svých zákazníků k lepšímu. K naší misi za lepší život neodmyslitelně patří i náš závazek přinášet důmyslně navržená, inovativní, a hlavně udržitelná řešení. Pod našimi značkami Electrolux, AEG a Frigidaire prodáváme každý rok přibližně 60 milionů domácích spotřebičů ve více než 120 zemích světa. V roce 2020 měla společnost Electrolux tržby 116 miliard SEK a zaměstnávala 48 000 lidí po celém světě.

https://www.aeg.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies