Najděte si ideální chladničku s mrazničkou

Electrolux, Nezařazené

21.02.2019

Lucie Krejbichová

Vyberte si chladničku s mrazničkou, která splní všechny vaše potřeby. Při hledání nového spotřebiče je třeba zvážit několik důležitých faktorů – jaké potraviny nejčastěji skladujete a jak velká je vaše domácnost.  Přečtěte si tipy praktického průvodce AEG pro koupi a najděte si ideální kombinovanou chladničku podle svých představ.

Potraviny

Důležité je ujasnit si, co nejvíce budete v chladničce skladovat. Pokud čerstvé ovoce a zeleninu, hledejte chladničku s velkými zásuvkami i na objemnější kusy. Pokud nakupujete hodně čerstvých potravin, zaměřte se na modely, která nabízí větší chladicí prostor (např. model RCB83724MX). Milovníci masa a ryb jistě ocení, když má daný model extra zásuvku s nižší teplotou, kde zůstanou ingredience déle čerstvé (např. model RCB83724MX).

Všímejte si také dalšího vybavení, například o polici na láhve či přizpůsobitelné přihrádky dvířek, zaměřte se i na vestavnou vinotéku. Některé chladničky s mrazničkou amerického typu jsou vybaveny i dávkovačem ledu na dvířkách (např. model RMB86111NX).

Prostor

U značky AEG najdeme modely s různou výškou, šířkou a hloubkou. Nejčastější variantou jsou kombinace, kdy jsou chladnička a mraznička umístěny nad sebou se samostatnými dvířky. Vybírat lze s mrazničkou dole (např. model RCB63326OX) nebo nahoře (např. model RDB72721AX). Často se také setkáváme s vestavnou variantou, kdy je spotřebič ukrytý za dekorativními kuchyňskými dvířky sladěnými se zbytkem kuchyně. Zabudovat lze chladničku kombinovanou s mrazničkou i samostatnou chladničku a mrazničku.

Kapacita

Objem chladniček s mrazničkou je udávám v litrech. Modely s kapacitou 100-150 l jsou optimální pro jednočlenné až dvoučlenné domácnosti. Pro tří až čtyřčlennou rodinu jsou ideální modely s kapacitou 150-250 l. Spotřebiče, které mají objem větší než 250 l jsou skvělou volbou pro velké a vícečetné domácnosti.

Náš tip: Dbejte na to, aby v chladničce i mrazničce zůstalo dostatek prostoru pro cirkulaci vzduchu kolem potravin, což je nezbytným předpokladem pro účinné chlazení.

Společnost Electrolux je největším světovým výrobcem domácích a profesionálních spotřebičů. Staví na své dlouholeté znalosti potřeb zákazníků a díky spolupráci s profesionály přináší důmyslně navržená, inovativní a udržitelná řešení. Mezi výrobky společnosti Electrolux patří chladničky, trouby, sporáky, varné desky, myčky nádobí, pračky, vysavače, klimatizace a malé domácí spotřebiče. Pod svými značkami AEG, Electrolux, Zanussi, Frigidaire, Anova a Westinghouse prodá více než 60 milionů spotřebičů zákazníkům z více než 150 zemí světa. V roce 2019 dosáhly tržby společnosti Electrolux hodnoty 119 miliard SEK a společnost zaměstnávala 49 000 zaměstnanců.

https://www.electrolux.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]