Opomíjený kanabinoid CBG podporuje imunitu a pečuje o psychiku, zrak i kosti

CannaCare

08.04.2021

Markéta Topolčányová

Velmi často je kanabinoid CBG nazýván „matkou kanabinoidů“, a přesto se o něm stále málo mluví. Kanabigerol neboli CBG je ve své přirozené formě jedním z úplně prvotních kanabinoidů, který se v průběhu dozrávání konopného květu transformuje na další, už známější kanabinoidy. Přitom jeho protizánětlivé, stimulační a neuroprotektivní účinky ocení nejeden z nás. Společnost CannaCare nabízí CBG například ve formě kapek s různou koncentrací extraktu pro preventivní účely i jako akutní péči v případě mnoha nesnází. CBG posílí imunitu, postará se o zdravý stav zraku a pokožky, urychlí regeneraci kostí po úrazech a snižuje míru únavy a vyčerpání.

CBG na podporu imunity, nálady i trávení, bez omámení

CBG je velice zajímavou látkou především pro své protizánětlivé a antibakteriální účinky – zmírňuje projevy zánětů vnitřních orgánů i povrchových kožních onemocnění. Významnou roli hraje také při regeneraci po běžných ortopedických úrazech, jakými jsou zlomeniny nebo výrony – stimuluje totiž růst kostí a napomáhá tak rychlejšímu zotavení pohybového aparátu. Pravidelné užívání CBG posiluje imunitní systém a napomáhá normálnímu psychickému stavu. Pozitivně tak působí i na naši náladu a snižuje míru únavy a vyčerpání při zvýšeném psychickém vypětí.

Velmi efektivní se CBG jeví také při onemocněních trávicí soustavy. Dokáže zmírnit příznaky Crohnovy choroby a pozitivně stimuluje chuť k jídlu, takže účinně napomůže i při potížích spojených s příjmem potravy. To ale stále není vše. CBG chrání i zrak, a to tím, že snižuje nitrooční tlak. Funguje tak jako velmi účinná prevence proti vzniku zeleného zákalu.

Produkty CannaCare vás neomámí, neobsahují totiž THC. Nemusíte se tedy bát nežádoucích změn stavu vědomí. Účinnost kanabinoidních preparátů se dle současných vědeckých poznatků až několikanásobně zvyšuje při podání ve formě „full-spectrum“. To znamená, že mimo účinný kanabinoid jsou zde obsaženy i další aktivní látky přirozeně se nacházející v konopí. Všechny produkty CannaCare právě takovýto plnospektrální výtažek obsahují.

Kapky CC Drops s CBG k vnitřnímu i vnějšímu použití

Kapky CannaCare s CBG jsou spojením plnospektrálního výtažku kanabigerolu a rakytníkového oleje. Díky rakytníkovému oleji jsou CannaCare kapky bohaté na nenasycené mastné kyseliny, třísloviny, vitamíny (A, C, E, K a B6) a flavonoidy. Lze je užívat vnitřně nakapáním přímo do úst či pokrmů, anebo povrchově na kůži pro rychlejší hojení drobných oděrek, jizviček či akné. K dostání jsou ve čtyřech různých koncentracích, přičemž obecně platí, že zatímco nižší koncentrace (3 % a 9 %) působí preventivně, vyšší (15 % a 21 %) poslouží spíše při akutních potížích. Kapky CC Drops s CBG jsou určeny k dennímu použití pro bdělé tělo i mysl. Pořídíte je na www.cannacare.cz.

Proč zvolit CannaCare?

Na výzkumu kanabinoidů a dalších látek obsažených v konopí společnost CannaCare spolupracuje s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy, VŠCHT v Praze, Fakultní nemocnicí U Sv. Anny v Brně nebo pracovištěm BIOCEV, biotechnologickým a medicínským centrem Akademie věd a Univerzity Karlovy ve Vestci. Úzká spolupráce probíhá také se světově uznávaným vědcem doc. RNDr. Lumírem Ondřejem Hanušem, DrSc. Výrobní proces splňuje přísné normy a probíhá výhradně na území České republiky. S CannaCare si můžete být jisti, že dostanete produkty z konopí prvotřídní kvality v souladu s vyvíjejícími se vědeckými poznatky.

Společnost CannaCare se věnuje rozsáhlému výzkumu všech aspektů výroby konopných preparátů, a to od samotného pěstování v podmínkách odpovídajících zpracování ve farmaceutické kvalitě přes extrakční metody až po vývoj koncových produktů a jejich klinické testování. Veškeré procesy se odehrávají v České republice za použití nejmodernějších postupů a technologií pro výrobu konopných přípravků a potravinových doplňků v GMP kvalitě. Dlouhodobým cílem je co nejpřesnější výzkum i vývoj účinných konopných produktů pro léčbu specifických onemocnění, u kterých se konvenční způsob léčby ukázal jako neúčinný. Spoluzakladatel společnosti a vedoucí vývoje a výzkumu Jan Martin Paďouk se problematice začal věnovat po osobní zkušenosti, kdy hledal alternativní řešení léčby a objevil možnosti využití konopných preparátů bohatých na kanabinoidy. Spolu se svým týmem navázal na letitý výzkum, a tak vznikl program výzkumně aplikační léčby HARP, v rámci kterého byly vyvinuty vlastní produkty CannaCare. Pozitivní výsledky programu potvrdily smysl této cesty a přispěly k založení společnosti CannaCare a zřízení vlastní ordinace v rámci programu HARP. Více informací na www.cannacare.cz.

https://www.cannacare.cz/
Markéta Topolčányová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies