Snídaně až do postele: vyrobte si odkládací stolek z ramínek

Primalex

26.09.2023

Barbora Blahnová

Máte rádi dlouhá víkendová rána se snídaní v posteli? V tom případě by vám doma neměl chybět praktický stolek, který je ideální na odkládání četby i servírování pokrmů. Vyrobit ho zvládnete i svépomocí. Potřebovat k tomu budete jen dřevěnou desku, šatní ramínka a barvy Primalex.

Ramínka nejen na oblečení

Pokud váš šatník praská ve švech a nemůžete obětovat 4 ramínka, pořídíte je v obchodech s bytovými doplňky. Dále si připravte dřevěnou desku (o rozměrech asi 1 x 0,5 m), dřevěnou lištu, metr, pilku, brusnou houbu, vruty a aku vrtačku. Neobejdete se ani bez lakovacího válečku, Primalex Vrchní barvya matného laku ve spreji.

Začněte deskou stolku

Povrch nejprve zbruste pomocí brusné houby. Následně ho omeťte od prachu. Z lišty odřízněte dvě kratší části, na které později přimontujete nohy z ramínek. Jejich rozměr naměřte podle délky ramínka. Poté si na uříznutých kusech lišty vyznačte z obou stran křížek asi 8 cm od kraje. V těchto místech vyvrtejte otvory a pomocí vrutů a aku vrtačky obě lišty připevněte ke spodní straně desky, a to z její kratší strany asi 7 cm od hrany.

NÁŠ TIP: Pokud používáte starší desku s původním nátěrem, opalte ho raději horkovzdušnou pistolí a až poté zbruste.

Desku natřete vrchní barvou

Aby stolek ladil s interiérem a sloužil vám co nejdéle, natřete desku Primalex Vrchní barvou. Tato syntetická lesklá barva se snadno aplikuje a vytvoří velmi pružný povrch odolný vůči nepříznivým vnějším vlivům. Nátěr si můžete nechat natónovat do sytých i pastelových odstínů. My jsme se rozhodli pro světle zelený odstín Limited Lime (PPG1217-2). Barvu otevřete pomocí speciálního otvíráku a odspodu ji pečlivě promíchejte, aby na dně nezůstaly usazeniny. Následně ji přelijte do plastové vaničky a nanášejte pomocí lakovacího válečku. Desku natřete z obou stran. Po zaschnutí povrch lehce zbruste a aplikujte druhou vrstvu nátěru.

Z ramínek vyrobte nohy

Během schnutí si připravte nohy stolku. Dřevěná ramínka očistěte od prachu a dalších nečistot a lehce zdrsněte pomocí brusné houby. Poté z nich odmontujte kovové háčky. Primalex matný lak ve spreji před použitím řádně protřepejte, dokud nebude slyšet volný pohyb kuličky v nádobě. Nanášejte ho ze vzdálenosti 25–30 cm v ucelených pásech a tenké vrstvě. Lak je vhodný do interiéru i exteriéru, jelikož vytvoří trvanlivý matný povrch odolný vůči povětrnostním vlivům i mechanickému poškození.

Sestavení stolku

Po úplném zaschnutí desky i ramínek zbývá už jen stolek sestavit. Na výrobu jedné nohy budete potřebovat dvě ramínka. Spojte je tak, aby jejich nejdelší ramena tvořila kříž. Takto překřížená ramínka přivrtejte pomocí aku vrtačky a vrutů k liště na spodní straně desky. Postup opakujte se zbylými dvěma ramínky, která přijdou na druhou stranu.

Pak už na stolek můžete začít servírovat! Oceníte ho ale i na odkládání notebooku, notesu či knihy. A to nejen doma na gauči a v posteli, ale i na terase či pod pergolou. Barvy Primalex jsou totiž vhodné jak do interiéru, tak do exteriéru.

Jak vyrobit servírovací stolek z ramínek

Základem sortimentu značky Primalex jsou malířské nátěry, které si získaly oblibu jednoduchou aplikací, velkým výběrem druhů a především trvale stabilní kvalitou, která je vedle vlastní laboratoře kontrolována také organizací ITC Zlín. Primalex je jednou z mála značek, jež zavedla certifikaci podle systémů ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001 společně, a získala tak Zlatý certifikát pro integrovaný systém řízení. Obdržela také mezinárodně uznávané certifikáty IQNet. Primalex dodává na trh kompletní spektrum nátěrových hmot zahrnující vnitřní malířské nátěry, fasádní barvy, omítky a barvy na kov i dřevo. Disponuje sítí více než 400 tónovacích center pro tónování nátěrových hmot. Ta je nejširší v rámci České i Slovenské republiky s ideální dostupností pro spotřebitele ve všech regionech. Primalex je držitelem mezinárodního ocenění Superbrands a řadí se tak mezi nejlepší a nejsilnější značky ve svém oboru.

http://www.primalex.cz/
Barbora Blahnová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies