Tabulový tác zpestří každou oslavu

Balakryl

18.05.2022

Michaela Čermáková

Ke svatbám, narozeninovým párty i rodinným oslavám jednoznačně patří nápisy a srdečné vzkazy. Papír a tužku ale nechte doma! Hosty raději překvapte dekorativní tabulkou, kterou snadno vyrobíte za starého tácu nebo podnosu pomocí barev Balakryl. Schválně, jaké překvapivé, láskyplné a vtipné vzkazy se na tácu během oslav objeví!

Proměna tácu v tabuli

Máte doma nový nepoužívaný tác nebo starý oprýskaný podnos, na kterém už se stydíte servírovat pokrmy? Díky barvám Balakryl se pro něj najde nové mnohostranné využití. Na tác natřený tabulovou barvou totiž můžete kreslit a psát křídou. A jakmile vás nápis omrzí, jednoduše ho pomocí mokré utěrky nebo houby smyjete a tác lze použít nanovo.

Tabulový nátěr s ozdobnou patinou

Na výrobu této tabulové dekorace budete potřebovat kovový tác nebo podnos, černou tabulovou barvu, univerzální vodou ředitelnou barvu Balakryl UNI satin, větší a malý plochý štětec a brusnou houbu. Tác nejprve omyjte od mastnoty pomocí horké vody s přídavkem saponátu a následně čistou vodou. Poté jeho povrch lehce zdrsněte brusnou houbou. V případě starého tácu se známkami koroze je nutné ho nejprve ošetřit základní antikorozní barvou pro zajištění dokonalé přilnavosti vrchního nátěru, doporučujeme použít Balakryl Antikor. Potom můžete použít Tabulovou barvu Balakryl, kterou nezapomeňte důkladně rozmíchat. Pak celý tác natřete dvěma vrstvami, mezi nimiž nechte odstup asi 2 hodiny. Nátěr rychle schne, nezapáchá a má atest na dětské hračky.

Po zaschnutí druhé vrstvy tabulové barvy můžete tác dozdobit tak, že na jeho okrajích vytvoříte pomocí metody suchého štětce lehkou patinu. Malý plochý štětec jen lehce namáčejte do světlé růžovobéžové barvy Balakryl UNI satin (NCS odstín č. S 0907-Y70R). Následně štětec osušte do hadříku a barvu nanášejte stále ve stejném směru kolem dokola, aby na tácu zůstaly patrné tahy štětcem.

NÁŠ TIP: Univerzální barvy Balakryl UNI satin jsou vhodné k nátěrům různých druhů materiálů. Snadno se roztírají a vytvářejí krásně hladký povrch. Mají navíc atest na dětské hračky a pro přímý styk s potravinami.

Užitečná pomůcka i originální rekvizita

Tác může během společenských akcí posloužit jako navigační tabule, informovat hosty o programu večera, nebo je pobídnout k zábavné aktivitě. Lze na něj také napsat jména oslavence či novomanželů nebo jim na tácu zanechat gratulace a motivační vzkazy. Je-li součástí oslavy i fotokoutek, rozhodně by v něm tabulka na nápisy také neměla chybět! Tabulový tác s vtipně a výstižně zvoleným popiskem totiž dokáže jinak nudnou fotku dokonale zpestřit.

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let minulého století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Raketový start zaznamenaly v roce 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala velkou oblibu u zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla společnosti PPG.

https://www.balakryl.cz/
Michaela Čermáková

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies