Zorganizujte si věci v domácnosti: vyrobte si poličkovník a botník

Balakryl

04.11.2020

Michaela Čermáková

Milé dámy, válí se vám po bytě boty a další haraburdí a už nevíte, kam s nimi? Zkuste si vyrobit praktický botník nebo poličkovník do kuchyně. Navíc si můžete oba kousky barevně přizpůsobit tak, aby perfektně zapadly do vaší domácnosti. Jejich výroba je snadná a zvládnete ji za jeden víkend. Abyste zůstaly šik, oblečte si originální dámské montérky od Monterki.cz, a jdeme na to!

Na poličkovník budete potřebovat:

3 dřevěné bedýnky

4 stejně dlouhé stojny (dřevěné latě)

4 kolečka na dolní poličku

vrtací aku šroubovák, spojovací materiál, metr

barvy Balakryl UNI mat (bílá + namíchaný tyrkysový odstín S 0530-B50G)

ploché štětce, smirkový papír

Jak postupovat:

1. Aby na bedýnkách barva dobře držela, je dobré je lehce přebrousit smirkovým papírem. Pak je omeťte od prachu, případně zbavte všech dalších nečistot.

2. Bílou krycí barvou natřete bedýnky zevnitř i zvenku (dno lze vynechat) a nechte je důkladně zaschnout. My jsme zvolili barvy Balakryl UNI, protože mají atest na dětské hračky i pro styk s potravinami za sucha. Během čekání si natřete i stojny, které už máte seříznuté do požadované délky. Hezky vynikne, když zvolíte zase jinou barvu – třeba tyrkysovou. Pro lepší krytí doporučujeme nanést 2 vrstvy v rozestupu 4–6 hodin.

3. Místa k provrtání koleček si nejprve můžete naznačit tužkou anebo kolečka položte na dno bedýnky a rovnou vrtejte. Aku šroubovákem připevněte k bedýnce pomocí šroubů a matic všechna kolečka.

4. Potom se pusťte do samotné montáže poličkovníku. Bedýnky položte naležato a rozložte si stojny tak, aby mezi nimi byly stejně velké vzdálenosti. Postupně přišroubujte stojny ke všem poličkám.

5. Nabarvěte hlavičky šroubů, aby nebyly vidět. Postačí vám k tomu stejná barva Balakryl, která je vhodná na dřevo i kov. Máme hotovo a poličkovník je na světě! Vyjímat se bude například v kuchyni, kam do něj můžete vložit koření nebo bylinky, v dětském pokoji s hračkami nebo na terase.

Na botník budete potřebovat:

1 paletu (ideálně už zbroušenou)

Balakryl UNI mat bílý

2 ploché štětce (širší a užší)

Jak postupovat:

1. Pokud jste nesehnali zbroušenou paletu, nejprve ji zbruste pomocí elektrické brusky. Na místa, kam se nedostanete bruskou, použijte brusnou houbičku nebo smirkový papír. Paletu omeťte od pilin a prachu. Aby se vám lépe natírala a rychleji schnula, doporučujeme ji položit na pracovní kozy (či jiné podstavce).

2. Nejprve natřete paletu z jedné strany bílou barvou Balakryl UNI mat, která je připravena ihned k použití, rychle schne a nezapáchá. Nezapomeňte přitom na žádný záhyb.

3. Paletu otočte a stejným způsobem ji natřete i z druhé strany. A zase vyčkejte, až barva pořádně zaschne (cca 4–6 hodin).

4. Abyste dotáhly nový botník k dokonalosti a váš muž si ho nespletl s regálem na nářadí, opatřete ho krasopisným popiskem. Doporučujeme nápis přelakovat, aby déle vydržel

5. Zbývá poslední krok – vybrat botníku u vás doma místo a rozmyslet si, které boty do něj vystavíte.

Postupy vznikly ve spolupráci Balakrylu a Monterki.

Fotokredit: monterki.cz

Dnes již legendární značka nátěrových hmot Balakryl se zrodila v polovině 80. let minulého století. Na konci roku 1985 byla v závodu Tebas zastavena výroba rozpouštědlových barev a výrobní program se zaměřil na ekologické disperzní nátěrové hmoty. Raketový start zaznamenaly v roce 1987, kdy byla představena nová barva – Balakryl V 2045, která si brzy získala velkou oblibu u zákazníků. Od 6. dubna 2009 patří značka Balakryl pod křídla společnosti PPG.

https://www.balakryl.cz/
Michaela Čermáková

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies