doblogoo

Časopis dTest označil pračku AEG s funkcí AutoDose jako značku kvality

Electrolux

Publikováno: 21. 10. 2019
Autor: Lucie Krejbichová

 

Stáhnout celou zprávu Tisknout zprávu Fotogalerie

 

 

Nezávislý spotřebitelský časopis dTest podrobil 28 modelů praček důkladnému testování. Mezi testovanými se objevila i pračka AEG s funkcí AutoDose, která si vysloužila označení „značka kvality“. AutoDose automaticky dávkuje prací prostředek dle aktuální náplně, jedinečný čtyřkomorový systém ale zároveň nabízí manuální přihrádky, aby mohl každý zákazník spotřebič používat s naprostou flexibilitou.

 

Dávkování AutoDose se přizpůsobí zkrátka každému – ať už aktivnímu sportovci, který místo aviváže použije impregnační prostředek pro funkční materiály nebo majitelce vlněného svetru, která použije speciální gel pro praní vlny. Dávkovače pojmou až 1 litr pracího gelu a 0,5 l aviváže, což je množství potřebné až pro 20 pracích cyklů.

Základ testu tvořily pochopitelně zkoušky praní. Pro každou pračku byly připraveny dvě náplně. Jedna s bavlněným prádlem a druhá s oblečením z umělého vlákna. K prádlu byly zároveň připevněny textilní proužky s laboratorně vytvořenými skvrnami simulujícími běžná každodenní znečištění. Pračky se tak musely vypořádat například se skvrnami od oleje, mléka, vína, majonézy, rtěnky nebo zmrzliny.

Pračka AEG ProSteam®, model L7FBE69SCA, si v otázkách kvality praní vedla ”velmi dobře”. Vysloužila si tak nejvyšší možnou známku jak v praní bavlny, tak i syntetiky. Časopis dTest ocenil i její nízkou hlučnost při praní, která v rámci testování dosahovala maximálně 46 dB, což se přirovnává k nízkému šumu.

Součástí testu bylo i naplnění praček pouze do 40 % její kapacity. S množstvím použitého gelu výrazně klesla u pračky AEG i doba trvání celého cyklu na méně než polovinu. Technologie ProSense® v pračce AEG automaticky zváží každou náplň a snímače poté upraví délku praní. Každé várce prádla se tak dostane péče přímo na míru.

 

 
 
 

 

Společnost Electrolux je největším světovým výrobcem domácích a profesionálních spotřebičů. Staví na své dlouholeté znalosti potřeb zákazníků a díky spolupráci s profesionály přináší důmyslně navržená, inovativní a udržitelná řešení. Mezi výrobky společnosti Electrolux patří chladničky, trouby, sporáky, varné desky, myčky nádobí, pračky, vysavače, klimatizace a malé domácí spotřebiče. Pod svými značkami AEG, Electrolux, Zanussi, Frigidaire, Anova a Westinghouse prodá více než 60 milionů spotřebičů zákazníkům z více než 150 zemí světa. V roce 2019 dosáhly tržby společnosti Electrolux hodnoty 119 miliard SEK a společnost zaměstnávala 49 000 zaměstnanců.

Více informací na: www.aeg.cz, www.electrolux.cz, www.zanussi.cz, www.electroluxgroup.com či sociálních sítích Facebook Electrolux Česká republika

 

Lucie Krejbichová

E-mail: lucie(zavináč)doblogoo.cz

 
Stáhnout vizitku autora
 

 

© 2019 doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]