Časopis dTest označil pračku AEG s funkcí AutoDose jako značku kvality

AEG

21.10.2019

Lucie Krejbichová

Nezávislý spotřebitelský časopis dTest podrobil 28 modelů praček důkladnému testování. Mezi testovanými se objevila i pračka AEG s funkcí AutoDose, která si vysloužila označení „značka kvality“. AutoDose automaticky dávkuje prací prostředek dle aktuální náplně, jedinečný čtyřkomorový systém ale zároveň nabízí manuální přihrádky, aby mohl každý zákazník spotřebič používat s naprostou flexibilitou.

Dávkování AutoDose se přizpůsobí zkrátka každému – ať už aktivnímu sportovci, který místo aviváže použije impregnační prostředek pro funkční materiály nebo majitelce vlněného svetru, která použije speciální gel pro praní vlny. Dávkovače pojmou až 1 litr pracího gelu a 0,5 l aviváže, což je množství potřebné až pro 20 pracích cyklů.

Základ testu tvořily pochopitelně zkoušky praní. Pro každou pračku byly připraveny dvě náplně. Jedna s bavlněným prádlem a druhá s oblečením z umělého vlákna. K prádlu byly zároveň připevněny textilní proužky s laboratorně vytvořenými skvrnami simulujícími běžná každodenní znečištění. Pračky se tak musely vypořádat například se skvrnami od oleje, mléka, vína, majonézy, rtěnky nebo zmrzliny.

Pračka AEG ProSteam®, model L7FBE69SCA, si v otázkách kvality praní vedla ”velmi dobře”. Vysloužila si tak nejvyšší možnou známku jak v praní bavlny, tak i syntetiky. Časopis dTest ocenil i její nízkou hlučnost při praní, která v rámci testování dosahovala maximálně 46 dB, což se přirovnává k nízkému šumu.

Součástí testu bylo i naplnění praček pouze do 40 % její kapacity. S množstvím použitého gelu výrazně klesla u pračky AEG i doba trvání celého cyklu na méně než polovinu. Technologie ProSense® v pračce AEG automaticky zváží každou náplň a snímače poté upraví délku praní. Každé várce prádla se tak dostane péče přímo na míru.

Electrolux Group je přední světová společnost vyrábějící spotřebiče, která již více než 100 let formuje bydlení k lepšímu. Znovu objevujeme chuť, péči a pohodu pro miliony lidí a vždy se snažíme být v čele udržitelnosti prostřednictvím našich řešení a činností. V rámci naší skupiny předních značek spotřebičů, včetně Electrolux, AEG a Frigidaire, prodáváme výrobky pro domácnost na přibližně 120 trzích ročně. V roce 2023 dosáhla společnost Electrolux Group obratu 134 miliard SEK a zaměstnávala 45 000 lidí po celém světě.

https://www.aeg.cz/
Lucie Krejbichová

© doblogoo s.r.o. [čti: doblogů]

Nastavení cookies